E-shop

 

 

Kontakt

African Gem

 

Monika Rousová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha-východ

 

facebook.com/rousova.monika

tel.: 730 541 545

 

 

Ostatní

 

Zde jsou ježečci, kteří už s námi nejsou a na které s láskou vzpomýnáme. Na vždy zůstanete v našich srdcích :.-(

 

 

SPP Tobíček

_DSC0883

Barva: Spotted Face Chocolate with Mismatched Ears

Narození: 15.8.2011 ...? neznámé

 

Charakteristika: Tobíček byl mým prvním ježečkem se Sofinkou v době, kdy nebylo jednoduché sehnat vůbec ježky-natož pak od dobrého chovatele. Tobíčka mám od pana Doležela, který nejen choval, ale i skupoval ježky na burzách po Evropě a tady je prodával, takže původ ježků není dohledatelný. Měl svrab i plíseň :-( naštěstí co vím, tak tento pán už ježky nechová.

Tobíček nebyl kontaktní a zvyklí na braní do ruky, takže práce s ním, byla během na dlouhou trať.

 

Další fotky Tobíčka zde

 

 

 

SPP Sofinka

PA172338

Barva: Albino

Narození: 15.8.2011 ...? neznámé

 

Charakteristika: Sofinka měla stejné zdravotní problémy jako Tobi a byla též od Doležela. Manipulace s ní byla stejně problematická. Dlouho se jí nedařilo zabřeznout, ale jednou se povedlo a porodila 4 miminka o která se vzorně starala i když jí jedno ve věku 3 týdny uhynulo. Odchovala vrh A (3 mláďata-2 samci a 1 samice)

 

Sofinka a Tobíček byli moji první ježečci a díky nim jsem si ježky zamilovala! Byla jsem oslovena známou ze ZOO, (která je nyní profesorkou na České Zemědělské Univerzitě v Praze) zda bych neposkytla pro studenty pár ježků bělobřichých, jako ukázku druhu a neporadila s chovem. Tyto dva ježečky jsem jim po pečlivé úvaze darovala s tím, že když se s nimi bude něco dít, či už o ně nebudou mít zájem, budou mě informovat, popř. mi budou navráceni zpět. Oba ježečci po dlouhém krásném životě zemřeli v roce 2015.

 

 

Další fotky Sofinky zde

 

 

 

ZZS Hermiona

_DSC0298

Barva: Full Blaze Grey with Raccoon Eyes and Snip

Narození: 2.3..2014

Úhyn:13.9.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Výstavní ocenění:  2.místo v kategorii Solid-Praha 2014 (foto zde)

 

Charakteristika: Hermiona byla samička, kterou jsem si prostě musela vzít :-) . Byla to nádherná nevěsta pro našeho Homera. Je z chovateské stanice Ze Zaváté samoty, kterou má Iveta Nosová.

Hermiona má stejnou maminku jako Bludička a i s tohoto důvodu jsem si jí vzala. Byla odchována jinou samičkou společně se sourozenci.

Byla to velice milá, drobná samička, která si mě získala na první pohled. Měla skvělou povahu a byla vzornou maminkou.

Odchovala vrh L a S (8 mláďat-5 samečků a 3 samičky)

Od ní jsme si nechali samičku AFG Lisu a AFG Sarabi

 

Úhyn: Po přestěhování do nového výběhu si udělala úraz na oku, které si rozškrábala do krve. Každé 3h se muselo oko chladit, kapat-3 druhy kapek. Což zabralo každý den 8h péče a však i po tom všem o oko přišla a muselo se sešít. Očíčko se začalo hojit, ale Hermionka přestala jíst, začala zvracet a přišla celková vyčerpanost a chut do života ji opouštěla. Pár dní na to zemřela :.-(

 

Pitva-Pravděpodobně z velké bolesti či anestezie, se jí zamotala střeva a pár dní po operaci a vyčerpávající intenzivní léčbě svůj boj vzdala-zrovna v den výstavy ježků v Praze, kterou jsem si díky tomu nebyla schpná užít a nedokázala jsem myslet na nic jiného :.-( Byl to první ježek, který nám zemřel.

 

Další fotky Hermiony zde

ZZS Hermiona

 

 

 

AFG Baderinwa (hodna respektu)

_DSC0751

Barva: Algerian Grey Tobiano Pinto Split Face with Mismatched Ears
Narození: 10.8.2012

Úhyn: 19.9.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

 

Charakteristika: měla africké jméno stejně jako všechny naše odchovy a v překladu Baderinwa ,,hodna respektu´´ (též nazývaná jako Badynka či Báďa) ke které jméno naprosto sedělo - náš nejhodnější ježeček s až neuvěřitelně milou a laskavou povahou, která byla spíše inteligencí jako pes. Tato ježinka se neuměla naježit, nebo zafučet-naprosto jedinečná, nebojásná a sebevědomá povaha. Sama vyžadovala pozornost a při návštěvách okamžitě vylezla v jakoukoliv hodinu a očekává pomazlení :-). Prostě náš miláček!

Jako malá byla nezvladatelný divoch a jak se říká nezmar! Sama vlezla do ruky a když tomu tak nebylo, škrábala pacičkama na ruku a neodbytně se dožadovala pozornosti :-). Věkem se trochu sklidnila, ale povaha zůstala stejně dobrosrdečná.

Badynka byla skvělou a starostlivou matkou. Svou láskou a péčí, odchovává naprosto jedinečná ježežčata jako byla ona sama.

Odchovala nádherné vrhy D, F, K a Q (15 mláďat-10 samečků a 5 samiček)

Od ní jsme si nechali samičku AFG Qalhatu (mrzí mě, že po ní máme pouze jednu samičku)

 

Úhyn:Zemřela takřka z minuty na mimutu. Začala se chovat divně. Každý den mě chodila vítat. I v tento den a však plehávala a chovala se jinak. Zemřela asi do hodiny nám v náručí. Tato ježinka, nám tady hodně chybí! Náš nejmilejší ježek a srdcovka nejen pro mě, ale i pro mého manžela. Kéž by tu mohla být s náma :.-(

 

Pitva-Měla obrovské množství tekutiny v břišní dutině i v hrudní a nádor v děloze velikosti vlašského ořechu, který mohl růst několik měsíců či jen 2-3 týdny! Tumor jsem poslala dále na histologické vyšetření, které nebylo jasné. Domnívali se, že se jedná o nejzákeřnější tumor vůbec. Podle profesora Hese, světovou kapacitou na tumory, který se zabývá okrajově  i veterinární patologií a tento nádor viděl, konstatoval, že se pravděpodobně jedná o PECOM (perivaskulární epiteloidní tumor)

 

Další fotky Badynky zde

AFG Baderinwa

 

 

 

 

ZZS Bludička

_DSC0831

Další fotky Bludičky zde

 

Barva: Algerian Cinnamon Pinto

Narození: 12.4.2012

Úhyn:

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

 

Charakteristika: Bludička (nazýváná též Bludimíra) pocházela z chovateské stanice Ze Zaváté samoty, kterou má Iveta Nosová.

Tato milá ježinka už byla seniorem. Byla to zasloužilá a neuvěřitelně strarostlivá matka. Byla vzorem bezproblémového ježečka s dobrou povahou a tohle vše předávala i svým potomkům.

Nechali jsme si po ní samičku AFG Baderiinwu.

Odchovala Vrh-B,C,E,J a P (odchovala neuvěřitelných 20 mláďat! -12 samečků a 8 samiček)

 

Úhyn: Bludička začala špatně chodit a následně ochrnula uplně. Bojovala do posledního okamžiku, než jsem její život sama ukončila utracením. Nebyla na ní znát žádná bojest-jen to tělíčko jí už nechtělo poslouchat. Tato samička mě nesmírně dojala! Byla velice čistotná. Jen v kočkolitu vykonávala vždy potřebu. Při obtížích které měla, se snažila doplazit do záchůdku, nebo alespon někam poblýž. Na cestu zpět, už neměla však sílu. Často jsem jí hlídala a vracela zpět do domečku na deku. U misky z vodou, jsem jí musela držet aby se napila, Jídlo? S tím neměla nikdy problém a s chutí vše snědla nasypané pod čumáčkem. Hmyz s pinzety lapala jako za mlada. Síla a odhodlání bylo něco, co jí nikdy nechybělo. Bludička byla moc chytrý ježek a věděla, že jí pomáhám. Nadosmrti nezapomenu na její pohledny v těchto chvílích. Jako by vše věděla. Bludičko, stýská se mi a snad někde lítáš a užíváš si kočičko naše chytrá.

 

Pitva: cirhóza jater a následná snaha srdíčka vše zvrátit, se na něm také podepsalo

 ZZS Bludicka

 

 

 

 

KNG Kokoska

PB253483

Další fotky Kokosky zde

 

Barva: Partial Blaze Algerian Grey Pinto with Raccoon Eyes
Narození: 9.6.2013

Úhyn:

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

 

Charakteristika: Kokoska pocházela z chovateské stanice Hedgehog Kingdom od Dagmar Němcové.

Kokoska byla překrásnou samičkou s tou nejroztomilejší plyšákovou hlavou co jsem kdy viděla. Měla maličká kulatá ouška krásně posazená, širokou hlavu, krátký čumáček, nádherý kukuč a hodně hustou srst i bodliny. Nechali jsme si od ní Gimbyu (která je stejně nádherná jako maminka)

Její první mateřství bylo dosti složité. Můžete si přečíst zde

Druhý vrh zabila a při 3. byla konečně vzornou maminkou. 4. vrh potratila týden před porodem

Odchovala vrh G a T

 

Úhyn a pitva: Kokoska měla déle jak týden zelený vodnatý průjem. Přestávala přijímat potravu a musela jsem jí dokrmovat rozmixovanou vařenou rýží s kuřetem. Přes věškerou snahu a léčbu, se její stav rapidně zhoršoval. Váha šla dolu o více jak 100g a celkově byla velice vysílená, bez života. Viditelně trpěla a proto jsem jí nechala operovat a otevřít, zda se příčina někde neukáže. Měla nejen špatná játra, žlučník, ale i zánět střev a proto její záchrana by neměla řešní. Byla tedy uspána ještě na sále.

KNG Kokoska