E-shop

 

 

Kontakt

African Gem

 

Monika Rousová

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Praha-východ

 

facebook.com/rousova.monika

tel.: 730 541 545

 

 

Samci

Pro zvětšení fotky rozklikněte

 

KNG Idol

Idol_uvod

Více fotek Idola zde

 

Barva: Algerian Charcoal Overo Pinto with Eye Patch and odd Eyes

Narození:16.5.2013

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Výstaví úspěchy: čekatel na titul ,,Champion´´

Charakteristika:  Idol pochází s chovného stáda Hedgehog Kingdom.

Idol byl zprvu fušák, ale i tak jsem se do něj zamilovala na první pohled. Hodně špatně snášel quilling a takřka půl roku jsem chovala jen fučící kouli. Po půl roce trpělivosti a lásky, je Idol úžasný ježek.I když nejprve brblá, tak se hned zase uklidní  :-) Je tatínkem hodně našich vrhů. Jeho jméno na něj sedí. Je to úžasný chovný samec, po kterém jsou Božská miminka.

Idol

 

 

 

 

SPP Homer

_DSC0023

Více fotek Homera zde

 

Barva: Wide Blaze Algerian Dark Grey Pinto Raccoon Eyes with Mismatched Ears and Snip

Narození: 28.4.2013

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Pro Homera jsem si jela až za Ostravu více jak 500km společně s mou tehdy 3 měsícní dcerou (ano, připadala jsem si jako blázen :-D ). Díky tomu, že máme chatu v Orlických horách, byla cesta rozdělena na etapy. S obavamy o dcerku jak cestu zvládně, nám spala celou cestu tam i zpět jen s jedním probuzením a bez krmenní (opravdu neuvěřitelná náhoda a štěstí) :-D

Homer měl být původně samička, ale i tak jsme si ho vzali kvůli Blazu, který jsem tady v té době nikde u nás neviděla a moc jsem se do něj zamilovala už s fotek :-). Jeho rodiče pochází z Rakouska. Chvatelé moc o ježcích nevěděli a do rukou ho nebrali (prý že je to bolí jak jim rostou bodliny) nebyl tedy vůbec vymazlený, ale na tom jsme zapracovali :-). I když je ze začátku plašší, tak se po chvilce rozkouká a je to úžasný ježeček a tanínek několika našich vrhů. On a Idol jsou moji nejlepší krycí samci :-)

 

 

 

SPP Zazu

_DSC0184

Barva: Algerian Silver (Algerian Black Snowflake)

Narození:5.6.2014

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Zazu k nám přijel až z Maďarska. Je to doslova pan ježek! A můj splněný sen, který se o to víc splnil tím, že vysněžil (Snowflake) a je tímto prozatím jediným ježkem v této zemi s tímto vybarvením. Je to miláček, co chvilku nadává, ale jinak je to moc hodný ježek. Zazu už jako malé miminko, měl 300g a dorostl nám do 700g! Má velké sklony k tloustnutí a musí se mu hodně hlídat strava. Vzhledem k tomu, že hohybu moc neudělá, tak to nemá ani jak vyběhat. Je to náš nejlínější ježek :-D bohužel ta lenost se ukazuje i v chuti krýt samice :-(. V mladém věku mi nakryl pouze 3 samice a od té doby nemá absolutně zájem krýt, což je velká škoda. Máme od něj ale samičku Omarosu a Qalhatu-za což jsem velice ráda. Budeme doufat, že se chlapec umoudří a dá nám ještě nějaké potomky. Je to hodně spojené s tou váhou, na které hodně pracujem ;-)

Zazu

 

 

 

 

KNG Barney

20150604_174946

Barva: Leucistic (Ruby Eyes)

Narození:6.9.2014

Charakteristika: Barney pro mě byl velice zajímavá barva a výzva. Kombinace bílé a tmavých očí, jak asi budou vypadat mimča :-) Na Barneyho jsem se moc těšila, ale okamžitě po příchodu si u nás nezvykl a dává mi to každý den najevo. Je to náš nejhorší ježek a jeho hlavním cílem je, mě co nejvíce popíchat :-D už jsem si na to ale zvykla a beru Barnýska jaký je. I tak tu má své místo a máme ho rádi. Využití v chovu pro mě byl otazník? Kdo mě zná a u nás byl, či odnás má odchov, tak ví, že dbám především na povahu ježků. Proto jsem učinila pokus, zda bude vůbec vhodný do chovu a potomci nebudou jeho povahu dědit. Byla jsem až překvapená, jak povahově skvělá jsou, takže ho v chovu využíváme. Není bohužel uplně 100% krycím samcem. Nenakryje mi každou samičku. Asi je to podle jeho aktuální nálady :-D

Barney

 

 

 

 

CRO Frodo Pytlík

20150618_185345

Barva: Spotted Face Silver Charcoal Pinto with Eye Patches

Narození: 18.4.2015

Bonitace: třída I. "CHOVNÝ"

Charakteristika: Tak Frodíček to byla láska na první pohled :-) miluju ty puntíkatý a monoklíkovatý čumáčky. Nebylo o čem jednat a musel být doma i když je příbuzný na několik mých samic. Má velice zvláštní povahu a nestandartní chování- Nefučí ani nenadskakuje, ale umí dělat mrvého brouka ( schová se do kuličky a dělá že tu není :-D ) je to prostě prďoch zlatej. Po chvilce nasávání kdo ho jako bere do ruky vykoukne a nechá se mazlit. Je to řízek a velkej sportovec (bohužel i náš největší prasoježek a vůbec co jsem kdy zažila). Už od něj máme i první vrh a musím říci, že je to klučík snaživej a samičky nahání jak může :-) náš šikulka.

Frodo Pytlik